Cildinize yatırım yapın!..

En Son Kadınca Haberleri

Akşam’dan Op. Dr. Aysun Mamak’ın yazısı…

Her biten senenin ardından mutlaka kendimizi sorgularız. Bu yıl nasıl geçti? Neler hedeflemiştim, nelerini başarabildim? Hedeflerimize ulaşsak da ulaşamasak da yeni yıl için mutlaka yeni amaçlar belirleriz kendimize. Birçoğu kendimizle ve yakın çevremizle ilişkili isteklerdir ama artık kendimizi biraz daha düşünmenin vakti gelmiştir belki de, ne dersiniz? Geçen her senenin ardından ciltteki değişiklikler çok daha fazla göze çarpmaya başlar. Kendine bakmayı başaranlar şu anda daha iyi göründüğünü düşünerek sevinir ama diğerleri için tehlike çanları çalmaya başlamış demektir. Bu da küçük estetik dokunuşları zorunlu hale getirir.

AMELİYATLAR DEĞİŞTİ

Son yıllarda estetikte tüm dünyada natürel görünüm ön plana çıktı. Estetikte moda olur mu demeyin, olur. Nasıl ki 2000’li yılların başında ince ve kavisli kaşlar modayken son senelerde daha kalın hatta hiç alınmamış gibi görünen kaşlar moda haline geldi. Bizlerin yaptığı ameliyatlar ve ameliyatsız estetik yöntemleri de giderek değişti ve gelişti. Daha önceleri kırışıklık gidermek için yapılan botox uygulaması donuk görünüme neden olurken, şimdilerde daha doğal yapılmakta. Hem bir miktar mimik yapılması hem de kaşların abartılı bir şekilde kalkması engellenerek çizgilerden kurtulma sağlanıyor. Mesela dudak dolgusunda en popüler isim Angelina Jolie olmuştur. Dolgun dudak isteyenlerde ve dudak yapısı uygun olmayanlarda bu istek zorlandığı zaman ortaya çıkan görüntü son derece itici olur. Şimdilerde ise küçük ama dolgun dudaklar daha çok tercih ediliyor.

ÖNCELİĞİNİZİ BELİRLEYİN

Cildinize göstereceğiniz önem mutlaka gelecek yıllarda kendini gösterecektir. Özellikle bu mevsimde yapılabilecek cilt soyma işlemleri hem varsa sivilce izlerinin azalmasında hem koyu renkli lekelerin hem de ince çizgilerin giderilmesinde etkili olacaktır. 50’li yaşlarla birlikte iyi görünmenin anahtarı şu anda cildinize yapacağınız yatırımlardır. Cildin nemlenmesini sağlamak en önemli şeylerden biridir. Mesela 2016’ da kendiniz için alacağınız en önemli kararlardan biri de sigarayı bırakmak ve düzenli uyumak olabilir. En çok yaşlandırıcı faktör olarak bildiğimiz sigara ve uykusuzluk cildin daha fazla kurumasına, lekelenmesine ve sararmasına sebep olur. Böyle bir cilt yapısına sahip olan kişilerde sadece krem kullanmak yetersiz kalır. Cildi desteklemek için yapılan PRP, mezoterapi, fibroblast kültürü veya nano yağ enjeksiyonları oldukça başarılı olur. Bu saydığım yöntemlerden uygun olanını mutlaka doktorunuz size söyleyecek ve yönlendirecektir. Önemli olan sizin, kendiniz için aldığınız karar ve bundan sonraki yıllarda nasıl görünmek istediğinizdir. Kendiniz için yapacağınız her şey sizi mutlu eder. Bence en önemlisi kendi önceliğiniz. Yeni yılda kendinizi daha çok sevmeniz dileğiyle.

İyi seneler.

(OP. DR. AYSUN MAMAK / AKŞAM)

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın