Daha Dolgun ve Parlak Bir Cilt Nasıl Elde Edilir?

Cilde yeni bir kozmetik yaklaşım olan Trinity lift için endoskopik bir yaklaşım kullanılmaktadır. Genç ve orta yaşlı hastalar bu yöntem için uygundur. İşlem genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 2 saat sürer. Bu yöntem cildi sıkılaştırmak ve genç bir ışıltı yaymak için etkilidir.
Trinity lift; yüz ortası, göz yaşı deformitesi, dolgu ile kaybolmayan göz altındaki en problemli bölge, alt göz kapağı bölgelerini hedef alır. Trinity lift ile orta yüz ve göz altlarındaki şekil bozukluğunu gidermek için bu üç noktaya germe işlemi yapılır. İşlem sonucunda göz altında oluşan ve göz yaşı deformiteleri giderilir, düşen yanak dokusu yukarı kaldırılır.

Trinity Lift yöntemi cinsiyet farkı gözetmeksizin 20 yaş üstü herkes için uygundur. İyileşme süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 7-10 gündür. İşlem, 5-10 yıl etkisini korur. Uygulanacak işlemin ayrıca planlanması gereken bir işlem olduğunu ve başarılı bir sonuç alabilmek için alanında uzman bir plastik cerrah tarafından uygulanması gerektiğini unutmayınız.

Yılların değişmeyen işlemleri: Dolgu ve botoks

Kırışıklık tedavisinde genellikle botoks tercih edilir. Kaş kaldırma, çene hattı belirginleştirme ve inceltme amacıyla uygulamalar yapılabilir. Bunların haricinde ise migren ve aşırı terleme hastalıklarının tedavisinde de botoks yöntemine başvurulur. Sıklıkla yüz bölgesinde hacim kaybı başlayan bölgeler için tercih edilir. Derin kırışıklıklar, dudak, alın, burun ve elmacık kemiği belirginleştirme ve göz çevresinde oluşan çukurların tedavisinde uygulama yapılır.

Dolgu uygulaması, görünüm ve sağlık sorunlarını çözmek için en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Aynı zamanda parlak ve genç bir yüz görünümü için en kolay ve hızlı yoldur. Bu kadar popüler olmasının temel nedeni içeriğinin güvenli olması ve herhangi bir sağlık sorununa yol açmamasıdır. Tedavi amacına uygun olmayan kişiler ise; bağışıklık sistemi sorunları olan, iyileşmeyen yara izleri olan, şeker hastalığı olan ve bazı maddelere alerjisi olan kişilerdir.

Dolgu yönteminin genellikle tercih edilme sebeplerinden biri de uygulama ve iyileşme sürecinin çok kolay olmasıdır. Başvuru öncesinde uygulama yapılacak yer uzman tarafından belirlenir. Lokal anestezi için krem sürülür ve bölgenin uyuşması beklenir. Uyuşukluğa ulaştıktan sonra dolgu işlemi başlar. Tedavi edilecek bölgeye bağlı olarak yaklaşık 30 dakika sürer. İğne ile yapıldığı için 1-2 saat boyunca iğne izi kalması normaldir. İşlem sonrası 2 saat sonra iz kendiliğinden kaybolacaktır. İşlem sonrası kişi normal hayatına kolaylıkla devam edebilir.
Dolgu işleminde kullanılan materyal dokunun hacmini artırmaya yöneliktir. Bu maddeler deriye enjekte edilebilen ilaçlardır. En yaygın olanları hyalüronik asit ve kolajendir. Bu iki madde farklı dolgu maddeleridir. Vücudumuzda var olan bu maddeler zamanla azaldıkça cildimiz gençliğini kaybeder, çöker, ince çizgiler ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Özellikle bu tür şikayetler için tercih edilen yöntem hyalüronik asit içeren dolgudur çünkü şikayetleri ortadan kaldırır ve cilde hacim kazandırır. Etkisi genellikle 18 aydır.