,

GECE CİLT BAKIM RUTİNİNİZ NASIL OLMALI?

1.ADIM TEMİZLEME

Öncelikle cildinizi temizlemek ile işe başlayın. Özellikle gün içinde makyaj yaptıysanız, mutlaka içeriği temiz bir yüz temizleme jeliyle cildinize nazikçe masaj yaparak güzelce temizleyin. Cildinizin hava almasını sağlayın.

2.ADIM ARINDIRMA

Cildinizi içeriği temiz bir tonikle pamuk yardımıyla güzelce temizleyin. Yüz temizleme jelinin ulaşamadığı yerlere ulaşarak gözeneklerinizi açar, yüzünüzdeki kalan tozu, makyaj kalıntısını derinlemesine temizler.

3.ADIM NEMLENDİRME

Sırada nemlendirme aşaması var. Burada nemlendiriciden önce bir serum kullanabilirsiniz. Yüksek konsantrasyona sahip ürünler olan serumlar; cilt tarafında çok hızlı bir şekilde emilir. Bu yüzden kullanım sıralaması olarak her zaman nemlendiriciden önce kullanılır. Cildinizin ihtiyaç duyduğu bileşenler ile dolu bir serumu bakım rutininiz arasına dahil edebilirsiniz. Daha sonra cildinize yukarı yöne hareketlerle nemlendiriciyi yedirin. Ellerinizi ve dudaklarınızı da nemlendirmeyi unutmayın!

4.ADIM YÜZ MASAJI

Jade roller ya da gua sha kullanarak yüzünüze masaj yapabilirsiniz. Eğer yoksa hemen bir tane edinmelisiniz! Düzenli kullanımda cildi daha sıkı, daha gergin gösteren, minik kırışıklarınızı kaybeden, yeni kırışıkların oluşmasını önleyen, yüz hatlarını daha da belirginleştiren bu doğal taşları mutlaka denemelisiniz.