, ,

DOĞRU KONTÜRLEMEYLE DAHA GÜZEL GÖRÜNEBİLİRSİNİZ!

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE KONTÜR NASIL YAPILIR?

Kontürleme,  yüzünüzdeki öne çıkarmak istediğiniz ve gizlemek istediğiniz bölgeleri gölgelendirme ve aydınlatma işlemidir. Yüzünüzün güzel özelliklerini belirginleştiebilir veya kusurlarınızı minimalize edebilirsiniz. Kusursuz bir makyaj için, kontürleme işlemini yapmadan önce yüz şeklinizi bilmeniz gerekmektedir. Sizler için hangi yüz şeklinin nasıl kontürleme yapması gerektiğini araştırdık.

 

               KALP YÜZ ŞEKLİ                                                           

 

Yüz şekliniz kalp yüz şekli ise, alnınızı daraltmak için; alnın tepesine, çene kemiğinize ve elmacık kemiklerinizin altına olmak üzere kontür uygulayın ve şakaklar boyunca dağıtın. Yüzünüz daha yuvarlak hatlı ve dolgun elmacık kemikli gözükecektir. Yüzünüzün ortasını aydınlatarak odağı alnınıza değil yüzünüzün ortasına çekmiş olacaksınız.

 

 

 

 

 

           ELMAS YÜZ ŞEKLİ

 

Yüz şekliniz elmas yüz şekli ise, yüzünüzün keskin hatlarını yumuşatmak ve çenenizi daha geniş göstermek için; elmacık kemiklerinizin altındaki alana hafifçe kontür uygulayın ve yanaklarınızın ortasına doğru dağıtın. Çeneniz sivri olduğundan herhangi bir belirginleştirme yapmayınız.

 

 

 

 

   YUVARLAK YÜZ ŞEKLİ

 

 

Yüz şekliniz yuvarlak yüz şekli ise, yüzünüzü daha uzun ve ince göstermek için; alnınızın sağ ve sol köşesinden başlayıp elmacık kemiklerinizin üzerinden ve çene altınıza kontür uygulayın.

 

 

 

 

 

    OVAL YÜZ ŞEKLİ

Yüz şekliniz oval yüz şekli ise, ideal yüz şekline sahipsiniz demektir. Hemen her kontür şekli yüz şeklinize yakışır. Yüz hatlarınızın güzelliğini ortaya çıkarmak için; elmacık kemiklerinizin hemen altına ve alnın kenarlarına kontürü uygulayın ve fırça yardımıyla iyice dağıtın.

 

 

 

 

      KARE YÜZ ŞEKLİ

Yüz şekliniz kare yüz şekli ise, oval yüz şekline benzetmek için; alnınızın sağ ve sol kısmına, elmacık kemikleri ve çene kemiğinize kontür uygulayın.