Eyeliner Nasıl Çekilir? En Kolay Ve Kuyruklu Eyeliner Sürmenin Yolları

Eyerliner, makyajın zor ama en güzel detaylarından. Kusursuz ve güzel bir şekilde eyeliner uygulamak için pratik ve doğru tekniklere gerek duyulur. Doğru bir şekilde eyeliner çekildiğinde gözlerin olduğundan iri görünmesini sağlar. Ancak yanlış sürüldüğünde de makyajın kötü görünmesine yol açabilir. Bu nedenle eyeliner göz şekline göre uygulanmalıdır.

Eyeliner Nasıl Çekilir En Kolay Ve Kuyruklu Eyeliner Sürmenin Yolları

Eyeliner nasıl çekilir?

Eyeliner’ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner sürmeyi bir türlü beceremiyorsanız işte size bir öneri.

Mümkün olduğunca aşağıya doğru bakın ve elinizle gerdiğiniz üst gözkapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin. Bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli, dışa doğru uzamamalıdır.

Göz kapağına kesin bir çizgi çizmek istemiyorsanız, buraya eyeliner’la yanyana noktalar yapın veya eğrilemesine kısa kısa çizgiler çizin. Bazen gözün üst kapağındaki kirpiklerin altına çizgi çizilmesi de hoş bir görünüm kazandırır. Bunun da yine ince ve düzgün olmasına dikkat edin.

Eyeliner Nasıl Çekilir En Kolay Ve Kuyruklu Eyeliner Sürmenin Yolları

Kuyruklu Eyeliner nasıl çekilir?

İlk olarak eyelinerin dağılmasını önlemek için kapatıcı yardımıyla göz kapaklarınızı pürüzsüz hale getirin. Kapatıcıyı cilt tamamen emdikten sonra eyelineri uygulamalısınız.

Eyelinerden önce makyajın kalıcılığı için farınızı sürün. Farınızı tüm göz kapağına fırça yardımıyla sürün.

Kalem ya da sıvı formdaki eyelinerinizi göz kapağının tam ortasına sürülerek işaretleme yapın.

Kuyruklu göz makyajı yapmak istiyorsanız; şakaklara yakın bölüme kadar göz kapağınızın üzerine sürün.

Kuyruk bölümünde taşırmalar olduysa; kulak temizleyici pamuğu nemlendirici kreme batırıp fazlalıkları temizleyebilirsiniz.

Eyeliner Nasıl Çekilir En Kolay Ve Kuyruklu Eyeliner Sürmenin Yolları

Eyeliner sürerken elleriniz titriyorsa ya da düz bir hat çekemiyorsanız; işlemi kolaylaştırmak için kirpik diplerine aralıklarla noktalar yapın. Noktaları takip ederek çizgiyi tamamlayın.

Kuyruklu göz makyajında; göz kapağının yukarısına doğru düzgün bir hat çekmek için cetvel, kredi kartı gibi malzemelerden faydalanabilirsiniz. Tek elinizle cetveli gözünüze tutun, diğer elinizle cetvel doğrultusunda eyeliner sürün.

Eyeliner sürdükten sonra bozulup dağılmaması için iyice kurumasını bekleyin. Rimelinizi eyeliner kuruduktan sonra sürün.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır Doğal Göz Makyajı Yapımı

Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Doğal Göz Makyajı Yapımı

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır Yeni Başlayanlar İçin Adım Adım Buğulu Göz Makyajı Tüyoları

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Yeni Başlayanlar İçin Adım Adım Buğulu Göz Makyajı Tüyoları