Kadınca Tv Kadınca bilgiler.. Kadınca magazin.. Kadınca yaklaşım..

Uzun Ve Kalıcı Ojelerin Sırrını Merak Ediyor Musunuz?

Bir kadının bakımlı görüntüsünün en dikkat çekici unsurlarından bir tanesi de hiç kuşkusuz ki eller ve tırnaklardır. Gün içinde bir iş yaparken ya da herhangi bir şeyi anlatırken en çok ellerimizi kullanırız. Sırf bu yüzden bile ellerimizin bakımlı, tırnaklarımızın ojeli olmalı büyük bir öneme sahiptir. Oje sürmek birçok kadın için vazgeçilmez bir detay olsa da aynı zamanda ciddi bir dikkat isteyen iştir. Son dönemlerde oje renklerindeki çeşitlilik ve görsel şölen muhteşem bir haz verse de oje sürme konusunda ne yazık ki birçoğumuz büyük bir başarı gösteremiyoruz. Ojenin kusursuz görünmesi ve taşırmadan sürülmesi için neler yapmak gerekiyor? Peki ya uzun süre kalıcı ojenin sırrı ne?

Oje Nasıl Sürülür?

Ojeyi üç fırça darbesi ile sürmeniz yeterli olacaktır. Öncelikle fırçayı oje şişesine batırıp fazlasını kenarlara bırakın. Sonrasında ojeyi tırnağın uç kısımlarına sürün. Tekrar oje şişesi ile bütünleşen fırçayı tırnağın dibinden başlayarak sağa ve sola olmak üzere sürerek oje sürümünü tamamlayabilirsiniz. Eğer tırnaklarınıza baz kullanırsanız ojeniz hem çok daha iyi bir şekilde tırnağınıza yapışacak hem de çok daha uzun süre dayanıklılığını koruyacaktır.

Oje Sürerken Dikkat Edilecekler,

Ojenizin Kalıcılığını Nasıl Sağlarsınız

Oje Sürdükten Sonra Sıcak Sudan Uzak Durun. Ojenizin çok daha kalıcı olmasını istiyorsanız mümkün olduğunca oje sürdükten sonra ellerinizin sıcak su ile temasını ortadan kaldırmalısınız. Özellikle duş gibi çok sıcak su kullanımın yeni sürdüğünüz ojenize ciddi zarar vereceğini ve hemen soyulmasına neden olacağını unutmamalısınız.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ : Sonbahar Aylarında Sahip Olmanız Gereken Oje Renkleri

Ojenizin Üzerine Cila Sürün

Ojenizi sürdünüz ve renk tüm canlılığı ile tırnaklarınızda parlıyor. Ama ne yazık ki bir süre sonra bozulacağından eminsiniz. İşte tam da böyle durumlar için mucizevi bir çözüm kapınızı çalıyor. Kuruyan ojenizin üzerine hemen bir kat cila sürerseniz ojeniz normalden çok daha uzun süre kalıcı olacaktır. Özellikle klavyeye sık temas eden tırnak uçlarınızdaki ojenin bozulma ihtimali de ortadan kalkacaktır.

Simli Ojeleri Tercih Edin

Yine aynı şekilde ojenizin daha kalıcı olması için simli ve parlak ojeleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz ojeler yapıları itibarı ile çok daha yapışkan bir madde içerdiğinden tırnaktan çıkma ihtimalleri çok daha alt seviyededir.

Ojelerinizi Buzdolabında Saklayın

Oje Sürerken Dikkat Edilecekler,

Ojenizin hem çok daha uzun süre dayanmasını hem de tazeliğini muhafaza etmesini istiyorsanız buzdolabı gibi serin ve karanlık bir ortamda saklamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca ojenizi ince iki kat olarak sürmek ojenizin tırnağınızda hemen bozulmasını önleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ