Filinta adalet peşinde !

Yönetmenliğini Osman Kaya’nın üstlendiği yayınlandığı her bölümde heyecanlı temposuyla izleyenlerini ekrana kitleyen dizinin bu hafta yayınlanacak 41. bölümünde olacaklara bir bakalım:

Geçtiğimiz bölüm Filinta Mustafa, vekili olduğu Şehzade Mehmet’in yargılandığı mahkemede sunduğu delillerin, davaya bakan Üsküdar Kadısı tarafından reddiyle Şehzade ile birlikte davadan çekilmişti. Yüce Efendi Miloş ve Efendi Cemil’in halkı ayaklandırmasının ardından, halkın ortasında kendilerini bulan Mustafa ve Şehzade Mehmet bu ayaklanmadan sağ kurtulabilecekler mi?

Mustafa’nın Üsküdar Kadısı’na yaptığı çıkışında Padişah kendisine ne tepki verecektir?

Ruhi Paşa, Karargahta çalışmaya başlayan Farah’tan neyi araştırmasını isteyecek? Annesini arayan Farah onun izine rastlayabilecek mi, ipuçları bulabilecek midir?

Efendi Cemil, planlarında ne kadar başarılı oluyordur? Yüce Efendi Miloş ile ilişkileri nasıl ilerliyordur? Yaptıkları planlar başarıya ulaşacak mıdır?

Ali, Süreyya’yı güvenli bir yere götürürken, Süreyya neden bavuluna sıkı sıkıya sarılmaktadır? Kocasından gizlediği bir şey mi vardır? Ali ve Süreyya bu yolculukta neler yaşayacaktır?

Ustabey ve Nihan, Esat Paşa’nın defterinden bazı sayfaları kurtarmayı başarmışlardır. Defterdeki şifreli yazıyı çözebilmek için kimden yardım alacaklardır?

Efendi Cemil, Yüce Efendi Miloş’un isteğiyle Feriha Nur’a yakınlaşacak ve onu etkileyebilecek midir?

Tüm bu olanın bitenin arasında Leyla ve Mustafa evliliğinde neler olup bitiyordur? Leyla Mustafa için neden endişelenmektedir?  

Karmaşanın içinde Şehzade Murat sakinliğini koruyabilecek ve oyununa devam edebilecek midir?

Ruhi Paşa, Padişah’ın emri ile hangi göreve tayin edilecektir?

Bütün bu soruların cevapları,  8 Ocak Cuma akşamı yayınlanacak Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisiyle TRT1 ekranlarında…

Başrollerinde, Onur Tuna, Berrak Tüzünataç, Serhat Tutumluer, Rıza Kocaoğlu, Nur Fettahoğlu, Cem Uçan, Suavi Eren, Hakan Yufkacıgil, Bülent Alkış, Kamil Güler, Asena Tuğal, Mürşit Ağa Bağ, Wilma Elles, Ercan Demirel, Serhan Ernak, Kemal Zeydan, Ebubekir Öztürk, Emre Canpolat, Engin Yüksel, Çağatay Atasagun, Özcan Varaylı, Mustafa Uzunyılmaz, Nurşim Demir, Gülşah Şahin, Muhammet Emre Kaya, Selin Deveci, Sencer Serta Çakal, Uğur Yıldıran, Burcu Çoban, Yiğit Uçan, Mustafa Yıldıran, Batın Deniz Uçan, Uğur Taşdemir, Naşit Özcan, Ufuk Kaplan, Ebru Kural, Duru Alkış, Bartuğ Bedirhan Yayla, Muhammed Kerem Şahin, Hakan Kurtaş, Demet Tuncer, Alper Yakıcı, Ali Çelik,  Umay Anadolu Kaboğlu, Berk Güneşberk ve Uğur Uludağ’ın yer aldığı Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisinin, 41. Bölümü 8 Ocak Cuma ve her Cuma Saat 20:00’da TRT 1’de!

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın