Kadınca Tv Kadınca bilgiler.. Kadınca magazin.. Kadınca yaklaşım..

Estenatura Prof. Dr. Ali Gürlek

Karın estetiği özellikle aşırı kilo verdikten sonra ya da doğum sonrası ortaya çıkan karındaki sarkmanın düzeltilmesi için yapılır. Bu düzeltme sırasında ayrıca karın kaslarında açılma varsa o da dikişlerle düzeltilir.

Yine diğer bir konu olan yağ alma (liposakşın) diyet ve egzersiz ile ideal kiloya inildikten sonra belli bölgelerde giderilemeyen yağların çıkarılması için uygulanır. Liposakşın zayıflama işlemi değildir. Böyle düşünülerek yapılan ve 10-15 kilo yağ çıkarılan hastaların hayatı tehlikeye atılmaktadır çünkü bu durumda yağ emboli riski çok yükselmektedir. Yağ embolisi, işlem sırasında kana karışan yağ parçacıklarının, ince damarlara ulaştığında damarı tıkaması sonucunda ortaya çıkar. Bu damar akciğerde ise solunum sıkıntısı ve şiddetli yan ağrısı hissedilir. Kalp veya beyin damarlarına ulaşması ise çok daha ağır sonuçlara neden olabilir.

Cinsel estetik ameliyatlar ise cinsel organlar üzerinde yapılan işlemlerdir. Bazen çok basit lokal anestezi altında yapılabilecek ufak bir ameliyatla düzelebilecek bir labium fazlalığı kişinin cinsel hayatını olumsuz etkileyebilir.

 

Zeytinlik Mahallesi Halid Ziya Uşaklıgil Cd. No:3/10 Ömer Lütfü Apt.
Bakırköy / İSTANBUL
0212 – 5720595
0505 – 2924479 / 0212 – 5717168
info@draligurlek.com
www.draligurlek.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ