ŞAHMARAN İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI!

Başrolünde Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz’in bulunduğu ŞAHMARAN dizisi 20 Ocak’ta Netflix’te ! Peki merakla beklenen bu dizinin konusu ne ? Oyuncuları kimler?

ŞAHMARAN KONUSU : Öğretim görevlisi olarak Adana‘ya giden Şahsu, yıllar önce annesini terk eden büyükbabası ile yüzleşme kararı alır. Bu yolculukta kendisini Şahmaran’ın soyundan gelen ve ismi Mar olan sıra dışı ve gizemli bir topluluk ortasında bulur. Aşkın ve bilgeliğin temsili olan Şahmaran efsanesine koşulsuz inanan Mar halkı, Şahsu’nun gelmesi ile tarihi kehanetin tamamlanmasını bekler. Büyükbabasının karşısına dikilip geçmişin hesabını sormak isteyen Şahsu ve Maran’ın yollarının kesişmesi ile her şey değişecektir.

Dizinin kadrosundaki diğer isimler arasında ise Mahir Günşiray, Ayşe Lebriz Berkem, Mehmet Bilge Aslan, Ebru Özkan, Nilay Erdönmez, Nil Sude Albayrak, Ece Ertez ve Berfu Halisdemir yer alıyor.

Şahmaran veya Şahmeran, mitoloji ile ilgili olanların yakından tanıdığı karakterlerden bir tanesidir. Türk mitolojisinde de karşımıza çıkan Şahmaran, altı yılan üstü insan olan bir varlıktır ve “Yılanların Başı” olarak nitelendirilmektedir.

ŞAHMARAN İÇİN HAZIRLANAN TANITIM VİDEOSUNU AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ :