Kadınca Tv Kadınca bilgiler.. Kadınca magazin.. Kadınca yaklaşım..

Göz Altı Torbaları Nasıl Tedavi Edilir?

Göz kapağı estetiği, ülkemizde en sık yaptırılan estetik operasyonlardan biridir. Üst ve alt göz kapağı ameliyatlarıyla cerrahi tedavi yoluna gidilmektedir. Göz kapağı estetiğini iki bölge oluşturmaktadır. Bunlar sarkma, gevşeme, yağlanma, kat oluşumu gibi üst göz kapağı sorunları ve yağlanma, torbalanma, derin çizgilerin oluşumunun ortaya çıktığı alt göz kapağı sorunları. Alt göz kapağı sorunları halk arasında genellikle göz altı torbaları diye adlandırılmaktadır.

Göz altı torbaları ailesel yatkınlık yoksa 40’lı yaşlardan itibaren kendini göstermekte ve yüz ifadesini olumsuz etkilemektedir.  Aile fertlerinde genetik olarak göz altı torbası oluşumu olan hasta adaylarında daha genç yaşlarda, 30’lu yaşlarda göz altı torbaları ortaya çıkmakta ve kişiyi olduğundan daha yaşlı göstermektedir. Göz kapağı estetiğini bozan göz altı torbaları aynı zamanda kişinin sosyal hayatında, kalitesiz yaşam yanlış algı ve izlenim vermesine neden olabilir.

Alın derisi yaş ilerledikçe aşağı doğru iner. Alın ile birlikte kaşlar da üst göz kapaklarının üzerine düşmeye başlar. Böyle bir yükü kaldırma gücü olmayan göz kapakları aşağıya kaymaya başlar. Diğer yandan göz küresini çevreleyen, ona destek sağlayan yağ torbalarını alt göz kapaklarından ayıran bir zar vardır. Bu elastik zar, bir bariyer ya da engel görevi görür. İlerleyen yaşla birlikte bu zar gevşer ve yağ torbalarının yükünü taşıyamaz hale gelir. Böylece yağ torbaları dışarıya doğru taşar ve biz bunları  göz torbaları olarak görürüz.

Pek zor olmayan bir işlemle göz altlarında oluşmuş torbacıklar da birkaç saat içinde alınabilmektedir. İşlem, gözaltı torbasındaki derinin kesilip fazlalığın alınması ve derinin yeniden dikilmesinden oluşmaktadır. Ameliyat izleri belli olmamakla birlikte tam iyileşmenin olması için üç hafta kadar bir sürenin geçmesini beklemek gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ