Kadınca Tv Kadınca bilgiler.. Kadınca magazin.. Kadınca yaklaşım..

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı mutlaka genel anestezi altında yapılması gereken bir ameliyattır. Büyük bir ameliyat değil yüzün tam ortasında çalışıldığı için kemiklerle oynandığı için ameliyatın gidişatı bunu gerektirdiği için bence mutlaka genel anestezi altında yapılmalıdır. Kesinlikle lokal anestezi altında yapılmaması gereken bir ameliyattır.

Lokal anestezi altında eğer bu ameliyatı olursanız bu hayatınız boyunca unutamayacağınız kötü bir anı olarak kalacaktır. Ben bunun olduğunu çok duyuyorum ve kesinlikle lokal anestezi altında bu operasyonu yapmıyorum mutlaka uyumanız lazım, burunla ilgili en küçük işlemde bile mutlaka kendinizi uyutturun.

Bana en çok sorulan sorulardan biride bu oluyor bana hastalarımdan burnumun kemiklerini kıracakmısınız sorusu burun kemiklerini kol kemiği gibi düşünmemek lazım kol kemiği kalın bir kemik kırıldığı zaman gözünüzün önüne çok kötü bir görüntü gelebilir ama burun kemiği öyle bir kemik değil burun kemiği kartona benziyor belli bir kalınlığı var çok ince bir kemik dolayısıyla ameliyatta bizim yaptığımız işlem bu kemiği kırmanın dışında kemiğe şekil vermek kemiğin alt tarafta yüzle birleştiği bölümdeki kemikleri kesmek bunun için tabiki bir çekiç kullanıyorsunuz ama bu çok özel keski ve özel cerrahi çekiçlerle yapılan bir işlem

Bu aletlerle burunun belli yerleri inceltilerek belli yerlerine şekiller verilir. Bu ameliyat çok nazik bir ameliyatta kesinlikle gözünüzün öünene korkunç bir ameliyat görüntüsü gelmesin bu operasyonda kemikler kırılmıyor kemiklere törpü ve kesme işlemi yapılıyor.

Kullanılan genel teknikleri özetlemek gerekirse bu teknikler ikiye ayrılıyor bunlardan birisi kapalı burun ameliyatları bir diğeride açık burun ameliyatları hangisinin doğru bir teknik olduğu çok tartışılan bir konudur. bir takım cerrahlar sadece açık yaparlar bir takım uzmanlarda kapalı sadece kapalı tekniği kullanırlar yapılan bütün kongrelerde de bu tekniğin açık mı yoksa kapalı mı daha uygun olduğu tartışılır.

Ben şahsen yaptığım burun estetiği operasyonlarında açık teknik kullanıyorum ama çokta fanatiği değilim sonuçta kapalı burun ameliyatlarıda iyi yapılırsa çok güzel sonuçlar ortaya çıkabilir sonuçta ameliyatı nasıl yaptığınız önemli bu hasta açısından çokta önemli bir durum değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ