Kadınca Tv Kadınca bilgiler.. Kadınca magazin.. Kadınca yaklaşım..

Ameliyatsız Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız meme büyütmede, memedeki süt dokusunun altında bulunan yağ dokusu içerisine dolgu maddesi verilmektedir.

Buraya verilebilecek dolgu maddeleri elbette çok çeşitlidir. Daha önceleri, özellikle yüz bölgesinde kullanılan hyaluronik asit dolgusu kullanılıken, bunun maliyetinin çok yüksek olması sebebi ile artık su bazlı dolgular kullanılmaktadır. Dilenirse hastanın kendisinden alınacak olan yağ dokusu da dolgu olarak kullanılabilir. Bana göre bunun mantığı, ancak hastadan zaten yağ alımı yapılacaksa vardır. Aksi halde, memeye büyütme yapmak için fazladan yapılacak olan yağ alımı sebebiyle hasta başka sorunlar yaşayabilir.

Zaman zaman, kullanımı kesinlikle yasaklanmış olan dolgularla uygulama yapıldığını ve bu sebeple hastaların sakat kaldığını medyadan takip ediyoruz. Dolayısıyla, kullanılacak olan dolgudan emin olmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Bizim kullandığımız dolgu, %97 ila 98’i su olan Aquafilling® adlı dolgudur. Dolgudaki, suyu tutan bileşik ise poli amid grubudur ve vücut tarafından hidroliz yoluyla atılır. Yani vücut, amid grubunu eriterek yok ettikçe, su serbest hale geçerek dokularda kaybolur. Bu arada, lokal anestezik olarak kullandığımız uyuşturucu ilaçlarımız da amid grubundandır.

Dolguyu birer iğne deliğinden memedeki yağ dokusunun içine verdikten sonra evinize gidebilmektesiniz.

İşlem sonrasında en az 2 ay boyunca yüz üstü yatmamanızı istiyoruz. Elbette yapılmış olan işleme ve sonrasındaki doku gerginliğine bağlı bir miktar ağrınız olacaktır.

Dolgunun vücutta kalıcılığı 5 ila 8 yıl arasında değişmektedir. Bunun anlamı şudur; dolgu bir hastada 8 yıl kalıcılık gösterecekse, 8 yıl sonra yapılmış olan dolgunun tamamı erimiş olacaktır. Yani, yaklaşık 4 yıl sonra, yapılmış olan dolgunun yaklaşık yarısı erimiş olacaktır. Hemen belirteyim, hasta dilediği zaman dolgu ekletme şansına sahiptir. Yani, azalmış olan miktarın yerine konması istendiği zaman yapılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ