EnglishFrenchGermanRussian Turkish

Kıl Tekniği İle Kaş Kontürü

Reklam
Kıl Tekniği İle Kaş Kontürü

Seyrek ya da dökülen kaşları daha düzgün bir görüntüye kavuşturmak için bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler arasında da kıl tekniği ve dövme ile kaş kontürü yer almaktadır. Pek çok kadının korkmadan kaşlarını emanet ettiği bu yöntemler pek çok farklı detay içermektedir. Bu detayların tümü yazımızın devamında olacaktır, keyifli okumalar.

Kıl Tekniği İle Kaş Nedir?

Öncelikle kıl tekniği ile kaş; kaş dövmesinin bir başka çeşididir. Bu yöntemde, kaşlarda herhangi bir dövme işleminin olup olmadığı anlaşılmaz, bu nedenle kıl tekniği şeklinde adlandırılır ve farklı işlemlerden geçirilir. İşleme başlamadan önce kesinlikle uzman kişiler tarafından kişinin ten rengine, saç rengine ve göz tipine uygun renk belirlemeleri ile kaş çizimleri yapılır. Hem kişi hem de uzman kişi en doğrusunu bulana kadar bu işlemleri tekrar edebilir.

Kıl Tekniği İle Kaş Nasıl Yapılır?

Bu yöntemde kullanılan bir alet vardır ve alet genel itibari ile dövme makinesine benzemektedir. Gerekli aşamalardan geçirilen kaşlar, işleme başlamadan önce muhakkak lokal anestezi kullanılarak uyuşturulur ve kişinin ağrı çekmemesi sağlanır.

Kıl Tekniği İle Kaş Nerede Yapılır?

Kıl tekniği ile kaş kalınlaştırma ve seyrek kaşların doldurulması işlemi sadece saç ekimi ve kaş ekimi yapan merkezlerde gerçekleştirilmektedir. Güzellik merkezlerinde alakasız bölümlerden mezun olmuş uzman olmayan kişilerce yapılması teklif edilen kıl tekniği işlemleri kesinlikle reddedilmelidir. Alanında uzman kişilerin özel merkezleri var ise bu mekânlar çok daha güvenli ve yararlı olacaktır.

Kıl Tekniği Ve Dövme İle Kaş Kontürü

Bu teknik ile kaş kontürü oldukça dikkat isteyen ve hatalı yapıldığında geri dönüşü çok zor olacak bir işlemdir. Bu nedenle de işleme geçmeden önce kişinin ne istediği ve aslında en doğrusunun ne olduğu muhakkak karşılaştırılmalı, tartışılmalıdır. Kıl tekniği ile ince kaşları kalışlaştırma işlemi mümkün olduğu için ve ara sıra kadınlarda daha kalın kaşlar moda olduğu için dahi bu işlemleri tercih edenler bulunmaktadır. Bu kararların anlık olarak değil uzun yıllar boyunca geçerli olacağı unutulmamalıdır. Kıl tekniği kaş modelleri internet görsellerinde oldukça fazla bulunmaktadır. Fakat her insanın kaş yapısı ve ona yakışacak kaş modeli farklı olacağı için bu görsellerin kişilerin kaşları üzerinde herhangi bir etkisi olmayacaktır.

Bu yöntem ile kaş kontürü yaptıranlar arasında ünlüler de bulunmaktadır. Pek çok ünlünün bu konuda oldukça şanslı olduğunu görebildiğimiz gibi, kaşları nedeniyle şansızlığa uğramış olanları da görebiliyoruz. Bu nedenle kaş yaptırma işlemi kesinlikle dikkate alınması ve emin olunması gereken bir işlemdir, diyebiliriz. Bu yöntem ile kaş kontürü sonrası pişmanlık yaşayan kişilerin bu durumdan kurtulması mümkün olsa dahi uzun zamanlar beklemesi gerekebilecektir. Çünkü bilinenden öte kıl tekniği zararları da olan bir işlemdir. Zararlar arasında, kaş bölgesinin hassasiyetini artırma, leke ya da iz bırakma gibi detaylar yer almaktadır.

Dövme İle Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

İnsanlar vücutlarına yaptırdıkları dövme ile kaşlarına da dövme yaptırabilirler. Bunun için uzman kişilerden öte normal dövmecilerinde çalıştığı söylenebilir. Bu nedenle de aslında çok da tavsiye edilen bir işlem olmadığı bilinmelidir. Dövme ile kaş kontürü zararları arasında, dövmenin renk atması, renk değiştirmesi, silinmesi ya da şeklinin değişmesi gibi detaylar bulunmaktadır.

Kıl Tekniği Ve Dövme İle Kaş Kontürü

Dövme ile kalıcı kaş makyajı yaptırırken yine uzmanlardan destek alınmasında fayda vardır. Çünkü kalıcı bir işlem olacağı için normalden çok daha fazla dikkate ve uzmanlığa ihtiyaç bulunmaktadır. Ayrıca, dövme işleminden öte daha farklı işlemler de bu anlamda düşünülebilir.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Mükemmel Kaşlar İçin İpuçları

Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü Fiyatı Nedir?

Öncelikle bu yöntemi uygulayan her merkezde fiyatların değişeceği söylenebilir. Yaklaşık olarak fiyatlar 500 TL ile 2000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ